1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Amerikalı öğrenciler Gölcük'e hayran kaldı
Amerikalı öğrenciler Gölcük'e hayran kaldı

Amerikalı öğrenciler Gölcük'e hayran kaldı

Ankara Keçiören Belediyesi ile ABD'nin Fairfax şehri belediyeleri arasındaki kardeşlik protokolü doğrultusunda gerçekleştirilen öğrenci değişimi projesi kapsamında üç haftalığına Türkiye’ye gelerek Turgut Özal Üniversitesi’nde öğrenim görecek olan George.

A+A-

Ankara Keçiören Belediyesi ile ABD'nin Fairfax şehri belediyeleri arasındaki kardeşlik protokolü doğrultusunda gerçekleştirilen öğrenci değişimi projesi kapsamında üç haftalığına Türkiye’ye gelerek Turgut Özal Üniversitesi’nde öğrenim görecek olan George Mason Üniversitesi öğrencileri Bolu’yu gezdi.

ABD'nin George Mason Üniversitesi'nde öğrenim gören öğrenciler, Bolu’yu ziyaret etti. Ankara Keçiören Belediyesi ve ABD’nin Fairfax Belediyesi arasında imzalanan kardeş belediye protokolü üzerine hayata geçirilen öğrenci değişimi projesiyle Türkiye’ye gelen öğrenciler, Bolu Belediyesi'ni de ziyaret etti. Amerikalı öğrencileri, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın şehir dışında olmasından dolayı Belediye Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan karşıladı. Başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette İhsan Ağcan, öğrencilere Bolu hakkında bilgiler verdi.

Öğrencilerden birinin üniversitemizin adını sorması üzerine, Amerikalı öğrencilere İzzet Baysal Üniversitesi ve hayırsever iş adamı İzzet Baysal hakkında bilgiler veren Ağcan, İzzet Baysal’ın Türkiye’de örneği olmayan bir insan olduğunun altını çizerek şöyle konuştu: "Bizim üniversitemizin adı Abant İzzet Baysal Üniversitesidir. İsmini de hayırsever iş adamı İzzet Baysal’dan almaktadır. İzzet Baysal, yaşamı boyunca Bolu’da bulunan okul ve hastanelerin tamamına yakınını yapmış ve her şeyini memleketine adamış bir insandır. Şöyledir ki vefat ettikten sonra bile tüm mal varlığını bağışladığı İzzet Baysal Vakfı sayesinde Bolu’ya olan hizmetleri halen devam etmektedir. İzzet Baysal, Türkiye’de bir başka örneği daha olmayan bir insandır. Tüm mal varlığını bir ilin hizmetine adamış birisi sadece Türkiye’de değil dünyada bile belki de bulunamaz."

Ziyaretin ardından öğrenciler, ilk olarak Taşhan’ı gezen öğrenciler ardından İzzet Baysal anıtı önünde fotoğraf çektirdi. Şehir merkezinde gerçekleştirilen gezinin ardından öğrenciler Abant ve Gölcük’ü ziyaret etti. Bolu’nun doğasına hayran kalan öğrenciler özellikle Gölcük’ten çok etkilendiklerini ifade etti. CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.