1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Alemdaroğlu: Taksim olayları istihdam sağlayan iş adamlarını derinden etkiliyor
Alemdaroğlu: Taksim olayları istihdam sağlayan iş adamlarını derinden etkiliyor

Alemdaroğlu: Taksim olayları istihdam sağlayan iş adamlarını derinden etkiliyor

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Alemdaroğlu, Taksim Gezi parkı olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Alemdaroğlu, Taksim Gezi parkı olaylarıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Alemdaroğlu, “Son günlerde milli iradeye karşı faiz lobisinin desteği ile Taksim'de başlatılan ve daha sonra ülkenin belirli bölgelerine yayılan endişe verici olayların, toplumun diğer kesimlerini olduğu gibi üretim yapan, istihdam sağlayan biz iş adamlarını da derinden etkilemekte ve üzmekte.”dedi.

Türk ekonomisinin herkesin güven duyacağı bir seviyede olduğunu ifade eden Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Alemdaroğlu, “Gezi Parkı olaylarıyla ilgili olarak, Türkiye’de toplumun demokratik katılım kanallarından ülkesinin, şehrinin, semtinin meselelerine sahip çıkmanın ötesinde bir yere gitmesine sıcak bakmıyoruz. Yakıp yıkmak, kırmak dökmek şiddetten arınmaya çalıştığımız terör ve şiddet geri gelmemeli. Dünyada yaşanan birçok olumsuz gelişmelerin aksine, büyüyen, gelişen, bölgesinde ve dünyada adalet ve huzur ortamı arayışıyla ağırlığı her geçen gün artan güçlü ve istikrarlı bir Türkiye'ye sadece bizim değil, bizi örnek alan bütün bölge ülkelerinin de ihtiyacı bulunmakta. Ancak, son olaylarla Türkiye'nin bir kaos ortamına girmiş gibi gösterilmeye çalışılmasını, ülkemize karşı başlatılan bir itibarsızlaştırma kampanyasıdır.”şeklinde konuştu.

Türkiye’nin olgunlaşması, gelişmesi, bireylerin daha güçlendikleri devlet-birey ilişkisinde bireyin öne çıktığı bir demokrasi gelişimi ile olabileceğini söyleyen Alemdaroğlu, şunları söyledi: “Devlet-birey ilişkilerinde bireyi öne çıkartan, bireyin katılımcı taleplerini karşılayan bir olgunlaşma içerisinde ilerlememiz lazım. Ekonominin de güvencesi bu olacak, refahın da güvencesi bu olacak. Her şeyin, geleceğin de güvencesi bu. Düşünceler ne kadar farklı olursa olsun, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğü konusunda herkesin bir ve birlikte olduğuna dikkat çeker; bir an önce güven ortamının sağlanmasını temenni ederiz.”
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.