1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Akçatekir Belediyesi yardımlarla ayakta durmaktan yoruldu
Akçatekir Belediyesi yardımlarla ayakta durmaktan yoruldu

Akçatekir Belediyesi yardımlarla ayakta durmaktan yoruldu

Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Belediye Başkanı Mehmet Kılınçkaya, yayla sezonun açılması ile birlikte belde nüfusunun yoğunlaştığını ve Adana merkez belediyelerinin hizmet noktasında kendilerine yardımcı olması gerektiğini söyledi.

A+A-

Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Akçatekir Belediye Başkanı Mehmet Kılınçkaya, yayla sezonun açılması ile birlikte belde nüfusunun yoğunlaştığını ve Adana merkez belediyelerinin hizmet noktasında kendilerine yardımcı olması gerektiğini söyledi.
Belediyenin mevcut bütçesi ile hizmet üretmenin mümkün olmadığını ifade eden Kılınçkaya, Akçatekir’e gelenlerin tamamının Adana merkez nüfusuna kayıtlı olduğunu vurgulayarak beldeye hizmet vermenin aynı zamanda merkez belediyelerinin sorumluluğu olduğunu kaydetti. Kılınçkaya, sürekli destekle ayakta durmaktan bıktıklarını da vurgulayarak yasal düzenleme istedi.

Beldenin yüzde 65’inin gelişi güzel yapılaştığını ve dolayısıyla hizmet üretmenin de zor olduğunu ifade eden Akçatekir Belediye Başkanı Mehmet Kılınçkaya, kışın 500 ile bin kişinin yaşadığı beldede nüfusun yazın 150 bine çıktığını söyledi. Resmi nüfusun 2 bin 830 kişi olduğuna dikkat çeken Kılınçkaya, ilçenin gelirinin de 2 bin 830 kişiye göre olduğunu ifade etti. 30 bin lira civarındaki aylık geliri personel maaşını bile ödemeye yetmediğine belirten Akçatekir Belediye Başkanı, Adana Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe belediyelerin ve vatandaşların desteği ile ayakta durduklarını söyledi.

Sürekli başka belediyelerin ve vatandaşın desteği ile ayakta durmaktan bıktıklarını ifade eden Mehmet Kılınçkaya, artık yorulduğunu ve istemekten bıktığını söyledi. Altyapının olmadığı, suyun da 30 kilometreden pompalarla beldeye çıkartıldığını kaydeden Belediye Başkanı, sadece 3.5 aylık yaz döneminde 851 bin lira elektrik faturası geldiğine işaret etti. Elektrik masrafından dolayı beldeye sadece yaz döneminde su verildiğini hatırlatan Başkan Kılınçkaya, pek çok hizmeti de vatandaşların bağışları ile yaptıklarını anlattı.

Yayla sezonunun yeni başladığı bugünlerde Akçaktekir’e gelen vatandaşların sıkıntı yaşamaması için Adana Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere diğer merkez ilçeleri göreve çağıran Kılınçkaya, “Belediye Başkanları Akçatekir’e hizmet vermeyi bir lütuf olarak görmesinler. Bu onların hem sorumluluğu hem de vicdani bir mesuliyetleridir. Zira Akçatekir’e gelenlerin hepsi Adana’dan ve dolayısıyla buradaki belediyelerin vatandaşları. Bu nedenler bize destek vermek onların görevi olmalı.” ifadelerin kullandı. Kılınçkaya, bu tür yaz kış arasında orantısız nufüs yoğunluğu yaşayan yerlere verilen mali desteğin nüfus ortalamasına göre yapılması gerektiğini kaydetti.
CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.