1. HABERLER

  2. YEREL

  3. 'AK Parti'yi seçimde mağlup edemeyenler, yakıp yıkarak yeneceğini zannediyor'
'AK Parti'yi seçimde mağlup edemeyenler, yakıp yıkarak yeneceğini zannediyor'

'AK Parti'yi seçimde mağlup edemeyenler, yakıp yıkarak yeneceğini zannediyor'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Gezi olaylarının ağaç meselesi olmadığını belirterek, "Eylemciler de bunu sosyal medyada dile getirdi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Gezi olaylarının ağaç meselesi olmadığını belirterek, "Eylemciler de bunu sosyal medyada dile getirdi. Maalesef bu olaylara siyasiler de destek verdi. AK Parti'yi 10,5 yılda yapılan 7 seçimde mağlup edemeyenler insanları meydana götürerek, yakıp, yıkarak, kırıp dökerek AK Parti'yi yıldırıp iktidardan edeceklerini zannettiler." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, partisinin Balıkesir'de düzenlediği üye kayıt etkinliğine katıldı. Partiye ait gezici mobil araçta vatandaşların üye kayıt işlemlerini yapan Uğur, burada gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

İl ve ilçe teşkilatlarının haricinde AK Parti'nin mobil teşkilatlarının da bulunduğunu ifade eden Uğur, "Bu mobil teşkilatlar Balıkesir merkez ve ilçelerde halkımızla buluşuyor. Bu araçlar tam teşekküllü araçlar. Burada teşkilat mensuplarımız üye kayıtları yapıyor. Partimizin faaliyetleriyle ilgili bilgi veriliyor. Halkla bütünleşme birlik ve beraberlik içinde olma bu şekilde oluyor." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Ankara ve İstanbul'da yaptığı iki ayrı mitingde yerel yönetim seçimlerinin startını verdiğini belirten Edip Uğur, "Zaten biz çalışmalarımıza hiç bir zaman ara vermedik. Teşkilatlarımız seçim olsun ya da olmasın devamlı halkımızın arasında. Parti teşkilatlarımız açık, çalışmalarımız süreksiz devam ediyor. İnşallah bu mobil araçlarla halkımıza daha kolay ulaşacağız, ayağına kadar gideceğiz. Üç adet aracımız var. Bunlar sürekli geziyorlar." diye konuştu.

Balıkesir'in gündeminde de yeşil alanların olduğunu hatırlatan Edip Uğur, çevreci bir parti ve hükümet olduklarını bildirdi. Hükümetin 10 yıl içinde 2 milyarın üzerinde fidan diktiğini vurguladı. Balıkesir'de şehir merkezine yapılacak otele Belediye Başkanı İsmail Ok'un şehrin siluetinin bozulacağı gerekçesiyle karşı çıkmasına tepki gösteren Uğur, şöyle devam etti: "Şehrin silueti Zağnos Paşa Cami'dir, Karesi türbesidir, Karesi hamamıdır. Eğer Balıkesir'in siluetini bozmak istemiyorsanız, yıkılan hal binası yerine bina yapmazsınız. Şehrin simgelerini ve tarihini meydana çıkarırsınız. Mevcut yeri yeşil alan yaparsınız. Öncelikle o meydana hiç bir şey yapmamalısınız."

"HALK BU OLAYLARA DESTEK VERMEDİ"

20 gündür Türkiye'nin bir numaralı gündemi olan Gezi olaylarına da değinen AK Parti Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, "Gezi olayları ağaç meselesi, Gezi Parkı meselesi değil. Bunu Gezi Parkı olaylarını başlatanlar attıkları twitler ve yaptıkları açıklamalarda, 'Arkadaş bu park meselesi değil hala anlamadın mı? gel isyan et" diyen belli bir grubun hareketi. Bunları siyasiler de destekledi. AK Parti'yi 10,5 yıl, 7 seçimdir mağlup edemeyenler zannettiler ki insanları meydana götürerek, yakıp, yıkarak, kırıp dökerek AK Parti'yi yıldırıp iktidardan ederiz. Muhalefette de onlara destekçi oldu." dedi.

CHP milletvekillerine de seslenen Edip Uğur şöyle konuştu: "Gezi olaylarını desteklemek için yürüdüklerini söylüyorlar. Gelin o zaman Balıkesir'in yıkılan hal binasının önünde bir direniş yap, yürüyüş yap. Bu siyasi hareketlerin başarıya ulaşması mümkün değil. Çünkü ülkemizde bir demokrasi var. Kimsenin yaşam tarzına, yediğine içtiğine karışmıyoruz. Memleketimizde siyasi ve ekonomik istikrarın yaşandığı bir ortam var. İstikrara kast edenler güven ortamını bozmak isteyenler bu gürültüyü çıkarıyorlar. Ama başarılı olamayacaklar. Çünkü bu hareket halkın içinde katıldığı bir hareket değil, bazı grupların hareketi."
.CİHAN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.