1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ahmet Gündoğdu: "Milletimizin sabrı zorlanmasın."
Ahmet Gündoğdu: "Milletimizin sabrı zorlanmasın."

Ahmet Gündoğdu: "Milletimizin sabrı zorlanmasın."

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Gaziantep’te PKK’nın gerçekleştirdiği bombalı saldırıyı şiddet ve nefretle kınadıklarını, terör örgütü ve yandaşlarının milletimizin sabrını zorlamaması gerektiğini eblirtti.

A+A-

Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Gaziantep’te PKK’nın gerçekleştirdiği bombalı saldırıyı şiddet ve nefretle kınadıklarını, terör örgütü ve yandaşlarının milletimizin sabrını zorlamaması gerektiğini eblirtti. 
Düzenlenen saldırı sonrası yazılı bir açıklama yapan Gündoğdu, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.
Hakkari-Van Karayolu’nda gerçekleştirilen mayınlı saldırıda iki uzman çavuşumuzun şehit olduğunu, bir askerimizin de yaralandığını hatırlatan Gündoğdu, “Birilerinin genç arkadaşları, birilerinin yoldaşları, iyi çocukları Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde bir ve beraber yaşamanın en güzel örneklerinden birinin verildiği Gaziantep’te masum vatandaşlarımızın canına kıydı. Yandaş vekilleriyle propaganda yapan, misafirliği seven vekilleri aracılığıyla mesaj gönderen PKK, yaptığı eylemleriyle gerçek yüzünü bir kez daha göstermiş ve halk düşmanı olduğunu ortaya koymuştur” ifadelerini kullandı.
Bayramda bile askerlere mayınlı tuzak kuran, Türk-Kürt ayrımı yapmadan vatandaşların canına kast eden bebek katili, eli kanlı terör örgütünün halk düşmanı olduğunun bir kez daha görüldüğüne vurgu yapan Gündoğdu, milletimizin, PKK’nın eli kanlı bir terör örgütü olduğuna, birlik ve beraberliğimize kast edenlerin kuklası olduğuna olan inancının iyice pekiştiğini, bundan sonra eli kanlı terör örgütüne, ‘iyi çocuklar, genç arkadaşlar’ diyeceklerin bir kez daha düşünmesi gerektiğini kaydetti.
Yandaşlarının sempatik görüntü vermesine karşılık, gerçek kimliklerini bayramda kan akıtmaktan çekinmeyecek bir pervasızlıkla gösteren eli kanlı terör örgütünün destekçi ve yandaşlarıyla adeta güç gösterisi yapmaya çalıştığına dikkat çeken Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, sabrın da bir sınırı olduğuna dikkat çekti. “Milletimiz oyunlara gelmeyecek kadar sağ duyulu ve basiret sahibidir. Sağduyu ve basiretini test etmek, birlik ve beraberliğini bozmaya çalışmak kimsenin haddi ve hakkı değildir. Milletimizin sabrı sonsuzdur, ancak hadsiz değildir. Sabrını zorlayana haddini bildirme erdemine sahip milletimizin bu noktaya gelmesi yönündeki mücadele edenler, bundan şiddetle kaçınmalıdır. Zor günlerini birlik ve beraberlik içinde aşmayı başaran milletimiz, bu oyuna gelmeyecek, çıkarılmak istenen Türk-Kürt, Alevi-Sünni kavgasının da tarafı olmayacaktır” diyen Gündoğdu, Şemdinli’de gerçekleştirmek istediği eylemi, girişimden öteye gitmeyen ve bu eylemin faturasını ağır kayıplarla ödeyen PKK’nın bundan sonraki eylemlerine fırsat verilmeyeceği, gerçekleştirenlerin ise bedellerini en ağır şekilde ödeyeceklerine olan inançlarının tam olduğunu belirtti.
Terörlü mücadelenin vatandaşlarımızın sağduyusu ve provokasyona gelmemesi kadar, yetki ve sorumluluk sahibi kişi ve kurumların da üzerlerine düşeni hakkıyla yapmasıyla mümkün olduğunu da belirten Gündoğdu, bütün kurum ve kuruluşları koordineli çalışmaya çağırdı. ‘Güçlü ordu, güçlü Türkiye’ sözlerinin sloganın ötesine geçmesi gerektiğini ve bu gücün terör örgütü mensuplarının tepesine bir balyoz gibi inmesi gerektiğini de dile getiren Gündoğdu, her eylem sonrası söylenen sözlerin artık icraata dönüşmesi gerektiğini belirtti. Uzantıları ve tetikçileri ülkemizde, destekçileri ise hem içimizde hem de dışarıda olan terör örgütünün belinin kırılması gerektiğini söyleyen Gündoğdu, siyaset kurumunun da terörden ekmek çıkarmak yerine mücadelede işbirliği içinde olması gerektiğini, terör örgütünün içimizdeki temsilci ve uzantısı konumunda olanların da terörü lanetleme, terörle aralarına mesafe koyma ve reddetme zamanının çoktan geçtiğini kaydetti.
Gündoğdu açıklamasının sonunda hayatını kaybeden vatandaşlara ve şehitlere Allah’ta rahmet, başta aileleri ve yakınları olmak üzere tüm millete başsağlığı, yaralılara ve askere de acil şifalar diledi. 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.