1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. AES üyelerinin ek dersini sendika tahsil edecek
AES üyelerinin ek dersini sendika tahsil edecek

AES üyelerinin ek dersini sendika tahsil edecek

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği üyelerine gönderdiği bir mesajla seminer döneminde ek ders alamayan üyelerine konuyla ilgili bir mağduriyet yaşanması halinde alacaklarının tahsili için gerekli işlemlerin sendikanın hukuk servisince yürütüleceğ

A+A-

Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği üyelerine gönderdiği bir mesajla seminer döneminde ek ders alamayan üyelerine konuyla ilgili bir mağduriyet yaşanması halinde alacaklarının tahsili için gerekli işlemlerin sendikanın hukuk servisince yürütüleceğini duyurdu.

Sendikanın Duyurusu:

2011-2012 Öğretim Yılı sonunda üç hafta olarak belirlenen seminer çalışmalarının ücretlendirilmesinin bir tartışma konusu olması üzücüdür. Büyüyen Türkiye’nin BÜYÜYEN ekonomisinden en BÜYÜK payları almasından BÜYÜK gurur duyduğumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın, öğretmenin 1 haftalık seminer ücretini kırpacak denli KÜÇÜK düşünmeyeceğine inanıyoruz.
 
 İlgili mevzuata göre “öğretim yılı başında ve sonunda yaptıkları meslekle ilgili çalışma sürelerinde iki haftayı geçmemek üzere ve fiilen görev yapmaları kaydıyla haftada 15 saat ek ders ücreti ödenir” denmiş olması bir emek hırsızlığına mazeret olamaz. Anayasa’nın 18. maddesi* yürürlükte olduğu sürece seminer dönemine ait ek derslerin ödenmesi yasal zorunluluktur. Konuyla ilgili bir mağduriyet yaşanması halinde alacağımızı tahsil için gerekli işlemler sendikamız hukuk servisince yürütülecektir. Üyelerimize ve tüm eğitim çalışanlarına ilanen duyururuz.
 
 * Türkiye Cumhuriyeti Anayasası Madde 18: Hiç kimse zorla çalıştırılamaz. Angarya yasaktır. Angarya yasağı çalışma veya sağlanan hizmetin karşılığının mutlak surette ödenmesini gerektirir.
 
 Anadolu Eğitim Sendikası Hukuk Sekreterliği

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.