1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 4/C’liye kimlik kartını da çok gördüler
4/C’liye kimlik kartını da çok gördüler

4/C’liye kimlik kartını da çok gördüler

Haksen Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca 4/C'lilerin İçişleri Bakanlığı personeline yeni kimlik düzenleme uygulaması dışında tutulmasını eleştirdi.

A+A-

Haksen Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca 4/C'lilerin İçişleri Bakanlığı personeline yeni kimlik düzenleme uygulaması dışında tutulmasını eleştirdi.

İçişleri Bakanlığınca ilgili birimlere gönderilen yazıda İçişleri Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatından gelen talepler doğrultusunda güncel gelişmelere uyum sağlamak amacıyla hazırlanacak Bakanlığımız personeline ait kişisel ve memuriyet bilgilerini içeren kimlik kartlarının düzenlenmesi için personelle ilgili gerekli taleplerin yapılması istenmiştir. Ancak 657 sayılı Yasanın4/C maddesi uyarınca Bakanlığımız taşra birimlerinde görev yapan 4/C li arkadaşlarımızdan konuyla ilgili herhangi bilgi talebi edilmemiştir içişleri bakanlığı 4/C li arkadaşlarımıza bir ayrım daha yapılmıştır.

Haksen Genel Başkanımız Sayın Ayhan Çivi konuyla ilgili yaptığı açıklamada İçişleri Bakanlığına konuyu ilettiğini ve 4/C li arkadaşlarımıza yapılan uygulamanın yanlış olduğunu belirterek bu ayrımcılığının en kısa sürede çözüleceğini belirterek konuyu yakından takip edeceklerini, sürekli ve asli hizmetlerinin yürütülmesinde görev yapan 4/C statüsündeki personelin kapsam dışında tutulmasının negatif bir ayrımcılık oluşturduğunu belirtti. 

Haksen Konfederasyonu Sakarya İl Temsilcisi İsmet Karaca 4/C lilerinde bir insan olduğunu bu kadar ayrımcılığın olmaması gerekliğini işçi miyiz, memur muyuz , belli değil artık bakanlığımızda mı belli değil maaşlarda uçurum sosyal haklarda uçurum izinlerde ayrımcılık hastalansak raporda adaletsizlik şimdi de personel tanıtım kartı basacaklar 4/C liler uygulama dışında tutuluyor bizler içişleri bakanlığına bağlıyız bizler de çalıştığımız bakanlığın kimlik kartını taşımak istiyoruz bu konuda bütün yetkililerden bu ayrımcılığa bir son vermelerini istiyoruz . 

Sakarya’da Haksen İl temsilcisi olarak 4/C li arkadaşlarımızın sorunlarıyla sonuna kadar ilgilenecek ve sorunlarını çözme konusunda her türlü çalışmayı yapacağız son olarak Sakarya’da 7 Milletvekilimiz var sayın vekillerimizden bu konuyu takip etmelerini ve çözme konusunda yardımcı olmalarını rica ediyorum.

icisleri_yazi.pdf isimli dosyayı indirmek için tıklayınız!

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.