1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 4/B'den 4/A'ya KPSS ile geçiş
4/B'den 4/A'ya KPSS ile geçiş

4/B'den 4/A'ya KPSS ile geçiş

Türk Sağlık Sen tarafından Devlet Personel Başkanlığına KPSS ile 4B'li sözleşmeli personelin 4A'ya geçişi hakkında görüş başvurusu yapıldı.

A+A-

Türk Sağlık Sen tarafından Devlet Personel Başkanlığına KPSS ile 4B'li sözleşmeli personelin 4A'ya geçişi hakkında görüş başvurusu yapıldı. KPSS - 2012/1 Yerleştirme Sonuçlarına göre her hangi bir kurumda kadrolu pozisyonu kazanan ve yerleştirmesi yapılan çalışanların geçiş işlemleri ve bu işlemler sırasında izlenecek usulün netleşmesi adına yapılan başvuru sonucunda Devlet Personel Başkanlığının yazısı 08.08.2012 tarihinde sendikamıza iletildi.

DPB'nin konu hakkındaki görüşleri;

1-)Sözleşmeli çalışanın Kadrolu pozisyona geçiş yapması için sözleşmeli olarak geçirmek zorunda olduğu mecburi bir hizmet süresi mevcut olup olmadığı,

DPB'nın Görüşü: Sözleşmeli pozisyonda çalışanların bu pozisyonda belli bir süre çalışmış olma şartına bağlı olmaksızın KPSS sonucunu kullanarak merkezi yerleştirme işlemlerine başvurabilirler.

2-) Sözleşmeli olarak bir kurumda çalıştığı için her hangi bir kurum bünyesinde kadrolu olarak fiilen başlamasında sözleşmesini feshetmesi veya istifa etmesi gerekip gerekmediği,

DPB'nın Görüşü: Sözleşmeli personelin merkezi yerleştirme ile bir kadroya yerleşebilmesi için sözleşmelerini feshetmeleri gerektiği mütalaa edilmiştir.

3-) Eğer sözleşme feshedilmesi gerekiyor veya istifa edilmesi gerekiyorsa çalışan bu işlemi hangi aşamada ve hangi sürelerde yapması gerektiği,

DPB'nın Görüşü: Sözleşmeli çalışanın memur kadrosunda göreve başlamaları gereken tarihten önce herhangi bir zamanda sözleşmelerini feshetmeleri gerekmektedir.

4-) Herhangi bir kurum bünyesinde kazanılmış olan kadrolu pozisyona esas olan KPSS puanı, daha önceki sözleşmeli pozisyona atanma için kullandığı puan olması ihtimalinde her hangi bir sorun çıkıp çıkmayacağı,

DPB'nın Görüşü: Sözleşmeli personelin yerleştirilmelerine esas olan KPSS puanını kullanarak merkezi yerleştirme sonucu kadrolu memur kadrolarına tercih yapmalarında sorun yoktur.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.