1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 271 avukat, hakim ve savcılık için yarışacak
271 avukat, hakim ve savcılık için yarışacak

271 avukat, hakim ve savcılık için yarışacak

Avukatlık mesleğinden Adli Yargı Hakim ve Savcı adaylığına geçmek isteyenler için yapılan yazılı yarışma sınavı sonuçlandı. 271 kişi mülakata alınacak.

A+A-

Avukatlık mesleğinden Adli Yargı Hakim ve Savcı adaylığına geçmek isteyenler için yapılan yazılı yarışma sınavı sonuçlandı. 271 kişi mülakata alınacak. Mülakat, 25 Haziran - 4 Temmuz 2012 tarihleri arasında Ankara Hâkimevi'nde yapılacak. Mülakata katılmak isteyenlerin gerekli olan belgeleri 7 Haziran 2012 tarihine kadar Personel Genel Müdürlüğü Hakim Adaylığı Şube Müdürlüğü'ne bizzat elden getirmeleri gerekiyor.


271 kişinin katılacağı mülakatta istenilen belgeler de şunlar:

Hukuk fakültesinden mezun olduğunu gösteren diplomasının aslı veya noterden onanmış örneği, diplomasının düzenlenmemiş olması hâlinde daha sonra diploma ve örneği ile değiştirilmek üzere bitirme belgesi aslı veya noterden onanmış örneği, öğrenimini yabancı ülkelerdeki bir hukuk fakültesinde yapmış olanların, diploma aslı veya noterden onanmış örneği ile birlikte Türkiye’deki hukuk fakülteleri programlarına göre eksik kalan derslerden sınava girip başarılı olduğuna dair verilecek belge aslı.

Hâkimlik ve savcılık görevlerini sürekli olarak yurdun her yerinde yapmasına engel olabilecek vücut ve akıl hastalığı veya sakatlığı, alışılmışın dışında çevrenin yadırgayacağı şekilde konuşma ve organlarının hareketini kontrol zorluğu çekmek gibi özürlü durumları bulunmadığını açıkça belirten tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınacak sağlık kurulu raporu.

Askerlik yaptığına, halen askerlik hizmetini yapıyor olduğuna veya ilişiği olmadığına ya da ertelendiğine yahut yedeğe geçirilmiş olduğuna dair belge.

Başka kurum ve kuruluşa karşı mecburî hizmetle yükümlü bulunup bulunmadığına dair dilekçe şeklinde bildirim, 5- 2 adet 6x9 ebadında Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Personelin Kılık ve Kıyafetine Dair Yönetmelik hükümlerine uygun olacak şekilde son üç ay içerisinde çektirilmiş fotoğraf.

Mal bildirim belgesi, sınav sonuç belgesi (internet çıktı belgesi), arşiv araştırmasına esas olmak üzere ilgilinin fotoğrafını ve imzasını taşıyan Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (iki adet), Adalet Bakanlığı'na verilmek üzere Cumhuriyet başsavcılığından veya Adlî Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü'nden alınacak resmi kurum sorgulu iki adet adli sicil kaydı, bir adet nüfus aile kayıt tablosu.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.