1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2012-YÇS Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması
2012-YÇS Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2012-YÇS Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

BASIN DUYURUSU  (29 Ağustos 2012)  2012 Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS):Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavının (2012-YÇS)

A+A-

BASIN DUYURUSU 
 (29 Ağustos 2012)

 2012 Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin
Yükseköğretime Giriş Sınavı (YÇS):

Sınav/Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

Yurt Dışında Çalışanların Çocukları İçin Yükseköğretime Giriş Sınavının (2012-YÇS) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır. 

Sınav sonuçları 29 Ağustos 2012 tarihinde saat 16.00’dan itibaren ÖSYM'nin  https://sonuc.osym.gov.tr  internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav/yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç/Yerleştirme Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Bir yükseköğretim programına yerleşen adayların kayıt bilgileri için doğrudan yerleştirildikleri yükseköğretim kurumuna başvurmaları gerekmektedir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 3-10 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde, kayıt için gerekli belgelerini de hazırlayarak başvurmaları gerekmektedir. Bir programa yerleşen adayların kayıt için ilgili Üniversiteden ayrıntılı bilgi almaları yararlarına olacaktır.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara duyurulur.

                                                                                              ÖSYM BAŞKANLIĞI

 2012-YÇS Sonuçları
2012-YÇS Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.