1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2012 - Seviye Tespit Sınavı (STS) 2.Aşama: Sınav Sonuçları ve Cevap Kâğıtları
2012 - Seviye Tespit Sınavı  (STS) 2.Aşama: Sınav Sonuçları ve Cevap Kâğıtları

2012 - Seviye Tespit Sınavı (STS) 2.Aşama: Sınav Sonuçları ve Cevap Kâğıtları

BASIN DUYURUSU(14 Haziran 2012) 2012-Seviye Tespit Sınavı  (STS) 2.Aşama :Sınav Sonuçlarının Açıklanması veCevap Kâğıtları ile Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi   27 Mayıs 2012 tarihinde yapılan 2012-STS 2.

A+A-

BASIN DUYURUSU
(14 Haziran 2012)

2012-Seviye Tespit Sınavı  (STS) 2.Aşama :
Sınav Sonuçlarının Açıklanması ve
Cevap Kâğıtları ile Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi

 

27 Mayıs 2012 tarihinde yapılan 2012-STS 2.Aşama Sınavı’nın değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Sınav sonuçları 14 Haziran 2012 günü saat 10.00’dan itibaren ÖSYM'nin internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 14 Haziran 2012 günü saat 10.00’dan itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Aday dışındaki ilgililerde  bağlantısından önce görüntülemek istedikleri soru kitapçık numarasını belirleyecekler, internet adresinde de belirledikleri soru kitapçık numarasını ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçerek ilgili soruya ulaşabileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

 

ÖSYM BAŞKANLIĞIHABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.