1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 2012 Askeri Liseler, Bando Astsubay Hazırlama Okulu Sınav Sonuçları ile Soru Kitapçıkları ve Cevapları
2012 Askeri Liseler, Bando Astsubay Hazırlama Okulu Sınav Sonuçları ile Soru Kitapçıkları ve Cevapları

2012 Askeri Liseler, Bando Astsubay Hazırlama Okulu Sınav Sonuçları ile Soru Kitapçıkları ve Cevapları

DUYURU(28 Mayıs 2012)   2012 Askeri Liseler İle Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2012-ALS): Sınav Sonuçlarının Açıklanması veCevap Kâğıtları ile Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi 29 Nisan 2012 tarihinde ya

A+A-

DUYURU
(28 Mayıs 2012)

 

2012 Askeri Liseler İle Bando Astsubay Hazırlama
Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavı (2012-ALS):
Sınav Sonuçlarının Açıklanması ve
Cevap Kâğıtları ile Soru Kitapçıklarının Görüntülenmesi

29 Nisan 2012 tarihinde yapılan 2012-ALS’nin değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

 

Sınav sonuçları 28 Mayıs 2012 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM'nin http://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

 

Sınav sonuçlarına ilişkin sayısal bilgilere aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir.

Bu sınava ait soru kitapçıkları ve cevap kâğıtlarının görüntüleri ile cevap anahtarları, sınava giren adayların kendi soru kitapçıkları ile cevap kâğıtlarını inceleyebilmeleri amacıyla 28 Mayıs 2012 günü saat 14.00’ten itibaren erişime açılacaktır. Adaylar kendi cevap kâğıtlarının görüntüsünü, ÖSYM’nin
http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir. Ayrıca; sınavda kendi cevap kâğıtlarına kodladıkları soru kitapçığı numarasına ve bu kitapçıkta yer alan sorulara da http://skgs.osym.gov.tr/internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ile erişebileceklerdir. Adaylar, sisteme giriş yaptıktan sonra, ilgili sınavı ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçtiklerinde ekranda soru kökünü, cevap seçeneklerini ve sorunun doğru cevabını görebileceklerdir.

Aday dışındaki ilgililerde
ftp://dokuman.osym.gov.tr/SoruKitapcikKodlari bağlantısından önce görüntülemek istedikleri soru kitapçık numarasını belirleyecekler, http://skgs.osym.gov.trinternet adresinde de belirledikleri soru kitapçık numarasını ve görüntülemek istedikleri soru numarasını seçerek ilgili soruya ulaşabileceklerdir.

Bu uygulama, adayı ve kamuoyunu bilgilendirme amacıyla yapılmaktadır. Görüntülenen sayfa belge niteliği taşımaz. Her türlü değerlendirmede ÖSYM sisteminde kayıtlı bilgiler esas alınır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2012-ALS Sonuçları
2012-ALS Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.