1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. 18 Mart'tan 15 Temmuz'a Aynı Destan
18 Mart'tan 15 Temmuz'a Aynı Destan

18 Mart'tan 15 Temmuz'a Aynı Destan

Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolasıyla “18 MART'TAN 15 TEMMUZ'A AYNI RUH, AYNI DESTAN” başlık bir mesaj yayınladı.

A+A-

Ne kadar methiye yazılsa az, Vatan için, Bayrak için, Sancak için, kutsal değerler için, Dini Mübini İslam için canlarını çekinmeden veren kahramanlara. Henüz bıyıkları yeni terlemiş, al kuzular, vatan dünya ve içindekileri şehit olma karşılığında ellerinin tersiyle itip cepheye koşmuşlar. Delikanlı Seyit çavuşlar ve isimleri ön plana çıkmamış civanmertler. Akifimiz toptan methiyesini söylemiş ya "Bedrin arslanları" Evet kendilerini ağuşunu açmış bekleyen Peygamber S.A'in "Gel ümmetim" sesine kulak veren Necip ecdat. Cennetin kokusunu almışcasına hem vatanı kurtarmak, hem kendilerinden sonra gelecek neslin hayatını garanti altına almak için şehadet şerbetini içmeye hazır babayigitler. İçim içime sığmıyor 18 Mart kahramanlarını anlatırken. Öyle bir duygu ki, kelimeler kifayetsiz. Adeta sen ölme, yaşa, çünkü cebindeki annenin resmine baktığına göre muhtemel ki onu çok özlemişsin diyerek yaşama hakkını Fransız askerine veren ceddimi anlatırken neden gururlanmayayım ki.

18 Mart'ta Dünyanın tüm şımarık devletleri bir araya gelmiş, Anadolu erlerini akıllarınca yok edip cennet vatanımızı aralarında paylaşacak ve süfli emellerine kavuşacaklar. Karada, denizde akıl almaz silah ve asker, mühimmat üstünlüğüne sahip yedi düvel. Aman Allah'ım bu ne bela, gökler ölü yağdırmada, toprak şehit kanı ile buram buram kokmada, cennetin parsellenen mevkileri ve arsaları adeta kapış kapış ediliyor. Hemen karşılarında şehit düşen Mehmetçiği gördükleri halde, ellerinde mushaf ve dillerinde yasin suresi. Akıllarında ne mal var ne mülk, ne dünya sevgisi ne de içindekiler. Adeta, canları karşılığında vatanımızı kurtarıp şanlı tarihe mal olmuş cennet gülleri.

Vatana kurban olması amacıyla oğullarını kınalayan analar, eşler, babalar ve geride kalan sevgicanlar. Git oğlum, Ezan dinmesin, Bayrak inmesin diyerek cepheye gönderen cennet anaları. Sizlerin hakkı ancak sizlere layık olunca ödenmiş olacaktır.

Bugün millet olarak, devlet olarak üzerinde durulması gereken önemli bir hususla karşı karşıyayız. Zira 18 Mart 1915 Çanakkale muharebesi dıştan gelen düşmanlara karşı yapılmıştı. Oysa günümüzde düşman içimizde, devletimizin tüm kılcal damarlarına kadar sızmış. O gün yedi düvel vardı karşımızda, bugün düvelleri saymakla bitiremeyiz.

18 Mart'ta yenilgiye uğrayan zihniyet, yıllarca Necip milletimizi, iktisadi, siyasi, askeri vb alanlarda bitirebilmek için her türlü oyunlarını sergilemeye devam etttiler, başaramayınca içimizdeki hainleri besleyerek milli birlik ve beraberliğimize göz diktiler. Söz konusu hain zihniyet 15 Temmuz gecesi vatanımızı bölmeye çok kararlıydılar. Düşünememişlerdi, 18 Mart Ruhunun 15 Temmuzda da cereyan edeceğini. Çünkü 15 Temmuz suikastine karşı halkımızda aynı ruh, aynı heyecan ve aynı direniş vardı. İstiklal aşkı, bağımsızlık aşkı, devlet ve millet aşkı ceddimizden kalma mirastı.

O halde, devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin ve istikbalimizin ihyası için, 18 Mart ve 15 Temmuz ruhu millet olarak bizim yeniden şahlanışımızın adı olsun, olsun ki ancak o zaman ecdadımıza karşı görevimizi ifa etmiş olalım.

Ne mutlu 18 Mart ve 15 Temmuz Ruhunu ilelebet yaşayan vatan evlatlarına.

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

Bu haber toplam 841 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.