1. HABERLER

  2. SENDİKA

  3. 15 Temmuz'un Ardından
15 Temmuz'un Ardından

15 Temmuz'un Ardından

Diyanet-Sen Mersin Şube Başkanı Ahmet Görgülü: 15 Temmuz gecesinde milletçe büyük bir felaketten, büyük bir badireden milletimizin sağduyusu Allahın inayetiyle kurtulduk..

A+A-

15 Temmuz gecesinde milletçe büyük bir felaketten, büyük bir badireden milletimizin sağduyusu Allahın inayetiyle kurtulduk. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne, milletimizin hürriyet, irade ve bekasına yönelik ihaneti püskürtmek için hiç tereddüt etmeden tankların önüne yatan, silahlara meydan okuyan, bedenlerini bu vatan için siper eden, canlarını, istiklal ve istikbalimiz için feda eden ve şahadet  mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin her birini  rahmetle minnetle anıyoruz.Ruhları Şad olsun..

Suret-i Haktan görünerek   milletin arasına fitne, fesat tohumları eken kırk yıldır  aziz milletimizi dinle, imanla, Kuran’la, Peygamberle, Allah ile aldatan   ve eline geçen imkanı ülkemizin düşmanlarının arzusu istikametinde kullanmaya çalışan FETÖ  münafığının nasıl bir alçak olduğunu da bu vesileyle öğrenmiş olduk.Bir Musibet Bin Nasihatten Yeğdir dereler atalarımız..

15 Temmuz gecesi hainlere, zalimlere, ihanet şebekelerine karşı milletçe yekvücut olduğumuz gibi bundan sonra da bu birlik ve beraberliğimizi, huzur ve kardeşliğimizi  daha sağlam daha güçlü tutmaya her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var. Bugün batı ülkelerinin hemen hemen hepsinin ülkemiz üzerinde emelleri var .Onun içinde ülkemize olan düşmanlıklarını artık gizleme ihtiyacı bile duymamaktadırlar.Hepside ülkemize düşmanlık yapan tüm terör  örgütlerini ülkelerinde barındırmaktalar  ve onlara silah dahil her türlü desteği vermektedirler.

Emperyalist güçlerin, haclı seferlerinin yeni hedefi bugün tüm dünyada mazlumların sığınağı olan ülkemizdir. Kahire bir darbeyle düştü,Bağdat,Şam devre dışı bırakıldı aynı zamanda bu ülkelerde yaşayan kardeşlerimiz büyük bir fitnenin ve kaosun içine sürüklendiler.Şimdi tarihin en acı sıkıntılarını yaşamaktadırlar.Şimdi ise yeni hedef  İstanbul 'dur ,Ankara'dır. Suriye'deki iç savaşın,Irak'daki kaosun,Katara uygulana ablukanın, DEAŞ, PKK, FETÖ vb gibi dinsiz terör örgütlerinin ülkemize musallat edilmesinin  arkasındaki nihai hedef  TÜRKİYE dir. Ülkemizin birliğidir.Beraberliğidir.Güçlü olmasını engellemektir..Her türlü değerlerini sömürdükleri ülkelere dedikleri gibi bize de Ya Köle olacaksınız Yada öleceksiniz diyorlar.

Osmanlının yıkılışından sonra yer yüzünde acı çeken ,ezilen,ölen,zulme maruz kalan hep Müslümanlar olmuştur.Bunu  sebebi düşmanların güçlü olmasından değil ,Müslümanların birbirine olan ihanetindendir.Manevi birliğimizi kaybettik.Güç ve kuvvetimiz zaafa uğradı,Hatta  Müslümanlar bu güç ve kuvvetini birbirine karşı kullandılar.Onun içinde son 60 yıldır İslam ülkeleri kavga anarşi,iç savaş , fakirlik ve yoksulluktan kurtulamadılar.

Eğer bizler bugün birbirimize yardımcı olursak,kardeşçe yaşarsak birbirimizin tutan eli, gören gözü, olabilirsek hiçbir güç bizleri hainlerin insanlık düşmanlarının  emellerine alet edemeyecektir.

Irkçılık, particilik, mezhepçilik, ve cemaatçilik taassub ve belasından kurtulup iman ve ümmet şuuruyla kardeşlik bağlarımızı kuvvetlendirmeliyiz. Yeryüzünde ülkeleri alın terleri ,her türlü zenginlikleri,inançları akılları işgale uğramış biçarelerin de feryatlarına el uzatabiliriz. Aksi halde bela ,felaket ve ızdıraplar yakamızı bırakmayacaktır. Onun için tüm ülke insanımızın çok uyanık duyarlı olması, Farklılıklarımızı bir zenginlik kabul ederek,her zamankinden haha güçlü bir şekilde kenetlenmeliyiz. Fitne ve fesada, hile ve tuzağa karşı feraset ve basiretle davranmamızın tüm insanımızın hayrına olacağını aklımızdan çıkarmamalıyız.

Ahmet GÖRGÜLÜ
Diyanet-Sen Mersin ŞB. BŞK.

Bu haber toplam 417 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.