1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 13 Ekim 2012'den önemli gündem başlıkları
13 Ekim 2012'den önemli gündem başlıkları

13 Ekim 2012'den önemli gündem başlıkları

 Cumhurbaşkanı Gül’ün programı - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 16.00'da BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'yi Tarabya Köşkü'nde kabul edecek.

A+A-

 Cumhurbaşkanı Gül’ün programı

- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, saat 16.00'da BM ve Arap Birliği Suriye Özel Temsilcisi El-Ahdar el-İbrahimi'yi Tarabya Köşkü'nde kabul edecek.

Başbakan Erdoğan’ın programı
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi’nde saat 10.30’da, İstanbul Küresel Forumu Açılış Töreni’ne katılacak, saat 12.30’da Çalışma Ofisi’nde Arap Ligi Genel Sekreteri Nebil El Arabi’yi, saat 13.30’da Tunus Dışişleri Bakanı Refik Abdesselam’ı, saat 15.00’te Libya Ulusal Güçler İttifakı Başkanı Mahmut Cibril’i kabul edecek.

Başbakan yardımcıları ve bakanların programları
- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul Fatih’te saat 13.00’te, restorasyonu tamamlanan Rüstempaşa Medresesi’ni hizmete açacak.
- Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, İstanbul Kongre Merkezi’nde saat 10.30’da, İstanbul Küresel Forumu Açılış Töreni’ne, saat 14.00’te İstanbul Küresel Forumu- "Kuzey Afrika ve Adil Bir Gelecek" konulu oturuma katılacak.
- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ve KKTC Başbakanı İrsen Küçük’nün katılımıyla Mersin’in Anamur ilçesinde saat 14.00’te KKTC ’Su temin projesi’ temel atma töreni yapılacak.
- Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, İstanbul Kongre Merkezi-Yıldız Salonu’nda saat 09.30’da Arap Ligi (AL) Genel Sekreteri Nebil El Arabi ile görüşecek, İstanbul Kongre Merkezi’nde Beyazıt Salonu’nda saat 14.45’te İstanbul Küresel Forum’da konuşacak, saat 16.00’da İstanbul Hilton Oteli’nde Almanya Dışişleri Bakanı Guido Westerwelle ile, saat 17.00’de BM-AL Suriye Özel Temsilcisi Lakhdar Brahimi ile, saat 18.30’da Libya Ulusal Güçler İttifakı Başkanı Mahmut Cibril ile görüşecek. Davutoğlu, saat 20.00’de Tatlı Dil Forumu akşam yemeğine katılacak, saat 21.00’da Sait Halim Paşa Yalısı’nda İngiltere AB Bakanı David Liddington ile, saat 21.30’de İngiltere Gölge Dışişleri Bakanı Douglas Alexander ile görüşecek.
- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, İstanbul Kongre Merkezi’nde saat 14.00’te, İstanbul Küresel Forumu’nda ‘Adalet ve Ekonomi’ başlıklı panele katılacak.
- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, saat 20.15'de Ankara'nın başkent oluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek ''Büyük Seğmen Ödülleri'' törenine katılacak.
- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, saat 09.30'de "Türkiye'de Sosyal Politikalar ve Çalışan Sorunları" konulu sempozyuma katılacak.
- Adalet Bakanı Sadullah Ergin, saat 11.00’de TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi’ni ziyaret edecek.

Siyasi partilerin faaliyetleri
- MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, saat 13.00'de "Alparslan Türkeş Büyük Ödülü Töreni'' ile Siyaset ve Liderlik Okulu'nun 7. Dönem Açılış Töreni'ne katılacak.
- Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, saat 10.15'de Partisinin Yerel Seçimlere Hazırlık Toplantısı'nda yer alacak.

Basın toplantısı, tören, eylem, panel, toplantı, görüşme, ziyaret
- Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Barosu Başkanlığı’nın 2010-2012 Dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı yapılacak.
- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Şile Meslek Edindirme Merkezi’nde saat 13.30’da, “Engelsiz Şile Rehabilitasyon Merkezi ve Meslek Okulu”nun açılış törenine katılacak.
- HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Nurettin Topçu Kültür Merkezi/Bahçelievler’de saat 10.00’da, HAK-İŞ Sendikası’nın 4. Olağan Genel Kurulu toplantısına katılacak.
- Suriye İşadamları Konfederasyonu (SBC) Üyesi İşadamları, CNR Expo Fuarında saat 10.30’da 14. MÜSİAD Fuarına katılacak.
- Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 19.30'da Ankara'nın başkent oluşunun 89. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek ''Büyük Seğmen Ödülleri'' törenine katılacak.
- Ankara'nın başkent oluşunun 89. yılı, saat 09.40'da Ankara Valisi Alaaddin Yüksel tarafından Anıtkabir'de çelenk koyma töreninin ardından çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
- Kızılay Gıda Kartı Programı kapsamında, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, saat 11.00'de Dünya Gıda Programı ve Türk Kızılayı arasında protokol imzalanacak. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, saat 10.00'da 13 Ekim Dünya Afet zararlarının azaltılması günü etkinlikleri kapsamında fotoğraf sergisi düzenleyecek.
- Ankara Barosu, saat 10.30'da 62. Olağan Genel Kurulu yapılacak.
- Birleşik Büro - Sen, saat 09.00'da 3. Olağan genel kurulunu yapacak
- Devrimci Suriye Birliği, saat 14.00'da Esat karşıtı protesto eylemi yapacak.

SPOR GÜNDEMİ
------------------------
- A Milli Futbol Takımı, Macaristan maçı hazırlıklarına saat 11.00’de BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde yapacağı basına kapalı antrenmanla başlayacak.
- Fenerbahçeli futbolcular Krasiç ve Borani, saat 14.00’de Ülker Sports Arena’da futbolseverlerle bir araya gelerek imza töreni düzenleyecekler.
- Fenerbahçe, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında deplasmanda oynayacağı Bursaspor maçının hazırlıklarını saat 18.00’de basına kapalı yapacağı antrenmanla sürdürecek.
- Beşiktaş, Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında Trabzonspor ile sahasında oynayacağı maça Antalya’da hazırlanıyor.
- Trabzonspor, Beşiktaş maçı hazırlıklarını sürdürecek.
- Modern Pentatlon Olağan Genel Kurul Toplantısı (Başkanlı seçimli), Badminton Genel Kurul Toplantısı (Başkanlı seçimli), Hentbol Genel Kurul Toplantısı (Başkanlı seçimli), Judo Genel Kurul Toplantısı (Başkanlı seçimli) yapılacak.
- Akhisar Belediyespor, milli maçlar nedeniyle ligde verilecek haftalık arayı değerlendirerek, Yunanistan’ın birinci lig takımının daveti üzerine 13 Ekim’de Yunanistan’a gidecek. Trakya bölgesinde bulunan Gümülcine kentine gidip burada hem kamp yapacak hem de hazırlık maçı yapacak.
- PTT 1. Lig’in 7. haftasında 4 maç yapılacak, program şöyle:
14.00 Kartalspor – Çaykur Rizespor
19.00 Denizlispor – Boluspor
19.00 Karşıyaka – Adana Demirspor
19.00 Torku Konyaspor – Samsunspor
- Normal sezonu 30 hafta sürecek olan Beko Basketbol Ligi’nde 2012-13 sezonunun perdesi bugün oynanacak üç karşılaşma ile açılacak, program şöyle:
16.00 Antalya BŞB - Galatasaray Medical Park
16.00 TED Ankara Kolejliler - Tofaş
16.00 Pınar Karşıyaka - Mersin BŞB
17.00 Olin Edirne - Royal Halı Gaziantep BŞB 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.