1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. 12. dönem POMEM 2.yedek aday öğrenci okul planlama sonuçları
12. dönem POMEM 2.yedek aday öğrenci  okul planlama sonuçları

12. dönem POMEM 2.yedek aday öğrenci okul planlama sonuçları

12. dönem pomem 2.yedek aday öğrenci okul planlama sonuçları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı.

A+A-

12. dönem pomem 2.yedek aday öğrenci okul planlama sonuçları Emniyet Genel Müdürlüğü Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından açıklamanın yanında aşağıdaki uyarılar yapıldı.

12. DÖNEM POLİS MESLEK EĞİTİMİNE ALINACAK YEDEK ÖĞRENCİ ADAYLARININ DİKKATİNE!

(2. YEDEK PLANLAMA)

1- 12. dönem polis meslek eğitimi 05 Kasım 2012 tarihinde başlatılmıştır.

2- Yedek sıradan başarılı olan adaylar www.egm.gov.tr/egitim adresi ile www. egitim.pol.tr adresinden yapılacak olan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.

3- 08–15 Ekim 2012 tarihleri arasında yapılan 12.Dönem Polis Meslek Eğitimi Seçme ve Değerlendirme sınavı sonucu yedek adaylardan (99.) yedek ile (197.) yedek erkek aday dahil ve (4.) yedek ile (6.) yedek bayan aday dahil olmak üzere toplam (102) yedek adayının okul planlamaları yapılmıştır.  

4- Planlaması yapılan yedek adayların İl Emniyet Müdürlüğü Eğitim Şube Müdürlüğüne özlük dosyasını almak için müracaat etmeleri gerekmektedir.

5- Planlaması yapılan yedek adaylar, 19 Kasım 2012 günü saat 08.00’de planlandıkları Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nde hazır bulunacaklardır. (POMEM’lerle ilgili bilgiye İl Emniyet Müdürlüklerinden ulaşılabilecektir.)

6- Planlaması yapılan erkek adaylardan askerlik görevini ifa edenlerin terhis işlemleri başlatılması için isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına bildirilmiştir. Söz konusu kişilerin bu durumu takip etmeleri gerekmektedir.

7- Planlaması yapılan erkek adaylardan askerlik vazifesini ifa etmeyen erkek adayların isim listeleri Milli Savunma Bakanlığına muafiyet işlemleri için bildirilmiştir. Askerliğini yapan adaylar ise; terhis belgeleri ile askerlik süresince alınan hava değişimi raporu, herhangi bir sebeple alınan sağlık kurulu raporlarını ve askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanlar ise bu durumlarını gösterir belgelerini kayıt esnasında POMEM Müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

8- POMEM sınavlarında başarılı olan ve planlaması yapılan tüm yedek adayların SGK’dan Aktivasyon yaptırmaları gerekmektedir. Bu konu ile ilgili olarak;

5510 Sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Yükümlülükleri nedeniyle 12. Dönem POMEM öğrenci adaylarının SGK kapsamına dahil edilmeleri konusunda aktivasyon işlemi yaptırmaları gerekmektedir. Öğrenci adayları sırasıyla parantez içerisindeki işlemleri takip ederek (www. sgk.gov.tr/ e-sgk/ e-hizmetler/ e-hizmetler/ sigortalı sorgulama/ sağlık provizyon sorgulama)  adresinden aktivasyonun yapılıp yapılmadığını (provizyon alabilir –provizyon alamaz) gösterir ibareye ulaşmaları; provizyon alabilir şeklinde ibare olması durumunda bir çıktı alıp SGK’ya onaylatmaları ve planlandıkları POMEM’e giderken yanlarında götürmeleri gerekmektedir.

Provizyon alamaz şeklinde ibare olması durumunda ise nüfus kayıt sistemine göre bağlı bulunduğu İl-İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına müracaatları ile gelir testi yaptırarak SGK’ya aktivasyon yaptırmaları ve planlandıkları POMEM’e giderken yanlarında götürmeleri gerekmektedir.

Aktivasyon işlemleri yapılmamış olan öğrenci adaylarının sağlık harcamaları ise, kendilerince karşılanacaktır.

9- POMEM Müdürlüğüne geçici kaydı yapılan yedek adaylara, tam teşekküllü devlet hastaneleri ile üniversite hastanelerinden, Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde POMEM Müdürlüklerince sağlık kurulu raporu aldırılacağından dolayı planlaması yapılan adayların sağlık kurulu raporu masrafları için yeteri kadar (yaklaşık 500 TL) yanlarında para bulundurmaları gerekmektedir.

10- Taahhütname ve Kefaletname Senetleri kesin kayıt esnasında istenecektir.

11- POMEM Müdürlüklerine eksik evrakla müracaat eden yedek adayların geçici kayıtları yapılmayacaktır.

12- Adaylar geçici kayıtlarını yaptırdıkları andan itibaren yatılı olarak planlandıkları POMEM Müdürlüklerinde kalacaklardır. Bundan dolayı ihtiyaç duyacakları eşyaları yanlarında getirmeleri gerekmektedir. (Yeteri kadar kıyafet, eşofman takımı, spor ayakkabısı, varsa koyu renk ayakkabı ve tıraş malzemesi vb.)

13- Adaylar yanlarında gelirken görüntü alma ve kaydetme özelliği olan elektronik cihazlar getirmeyeceklerdir.(Kameralı cep telefonu, kamera, fotoğraf makinesi, dizüstü bilgisayar (Laptop), tablet bilgisayar vs.)

14- Yedek adaylar da, 05 Kasım 2012 tarihinden itibaren başlayan  “Polislik Mesleğine Hazırlık” (İntibak) eğitimine tabi tutulacaklardır. Bu eğitim süresi içerisinde POMEM Müdürlükleri aracılığıyla sağlık kurulu raporu aldırılacaktır.

15- Yapılan bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

 15 Kasım 2012

ADAYLARA DUYURULUR.

EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yedek öğrenci adaylarının okul planlama sonuçları için tıklayınız.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.