Site Sol Dik Reklam (DHBT)
01 Nisan 2017, Cumartesi 17:08 | 1213 kez okundu | A+ | A-

Yetkili Sendika “Siyasi Şov” Peşinde

Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve Diva-Sen Genel Başkanı Mustafa Çopursuz, “Kamu Çalışanlarının Problemlerini Çözemeyen Yetkili Sendika, Siyasi Şov Peşinde” dedi.

Yetkili Sendika “Siyasi Şov” Peşinde

Gücünü üyelerinden alamayan sivil toplum kuruluşlarının hormonlu büyüdüklerini ifade etmek kanaatimce çok yerinde olacak bir tariftir. Her şeyden önce üyelerinin; özlük, mali ve sosyal alanda hakkını aramak, çalışma koşulları ve mevzuatlara yönelik tespit edilen problemlerini çözmek, adaletsizlikler karşısında onları korumak amaçlı ortaya çıktıklarını iddia ettikleri halde, gücünü siyasetin arka bahçesine hapseden sivil toplumcu sıfatını taşıyanlar, aslında başarısızlıklarını örtbas etmek amacıyla “Çamur at tutmazsa izi kalır” mantığıyla hareket etmeye devam ediyorlar.

Zira bugüne kadar kamu çalışanlarının problemlerinde elle tutulur gözle görülür önemli bir kazanım elde edemeyen ve 2017 yılı itibariyle 14.defa yetkili olma şansına sahip olacak olan sözde yetkili özde etkisiz sendikanın sendikal anlayışı, kamu çalışanları tarafından iyice sorgulanmalıdır.

Kamuoyunu defalarca bilgilendirdiğimiz bazı konuları yeniden dile getirip paylaşmanın abesle iştigal olduğunu çok iyi biliyoruz. Ancak görülen lüzum üzerine özellikle bir hususun açıklanmasında zaruret olduğuna inanıyoruz.

Bilindiği üzere ülkemiz Cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili çok önemli bir karar aşamasına gelmiştir. EVET veya HAYIR tercihini yapacak olan vatandaşlarımızın kararı elbette başımızın üstünde yer alacaktır.

Bu noktadan hareketle; 25.04.2015 tarihli “Yeni Türkiye, Yeni Anayasa, Başkanlık Sistemi”, 09.01.2017 tarihli “Yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemini Destekliyoruz” ve 24.02.2017 tarihli “istikrar, İstikbal ve Tam Bağımsızlık İçin; EVET...” başlıklı açıklamalarımızla hem sendikamız resmi WEB sitesinde, hem de haber sitelerinde kamuoyu ile görüşlerimizi paylaştık, bugün de aynı çizgideyiz.

Fakat yukarıda da bahsedildiği gibi, sendikal manada en göze çarpan sivil itaatsizlik dışında somut bir kazanımları olmayan yetkili sendikanın sahada kendileri dışında kalan diğer sivil toplum kuruluşlarını belden aşağı vurma yöntemiyle itibarsızlaştırma çabaları gayri ahlaki bir boyut almıştır.

Kimin ne yaptığı ve ne söylediği aleni bir şekilde herkes tarafından bilindiği halde bu tür hezeyanlara giren ve kamu çalışanlarının problemlerini çözemeyip siyasi şov yapan yetkili sendika ve temsilcilerini aziz kamu çalışanlarının pak vicdanlarına ve Allah Teâlâ’ya havale ettiğimizi bildiririz.

Kamuoyuna saygılarımızla..

Mustafa ÇOPURSUZ
Tüm Memur-Sen Konfederasyonu ve
Diva-Sen Genel Başkanı

Editör: Mihrap Haber
Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

SON DAKİKA HABERLERİ

Anket
Diyanet İşleri Başkanı kim olmalı?

yukarı çık