Sevdiği Kızla Evlenmek İçin Müslüman Oldu

Muğla'nın Fethiye ilçesinde tanıştığı Türk kızla evlenmek isteyen Fransız turist, düzenlenen törenle Müslüman oldu.

Sevdiği Kızla Evlenmek İçin Müslüman Oldu

29 yaşındaki Fransız turist, Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu ile birlikte şehadet getirerek Emre ismini aldı.

Türkiye'ye 2 yıl önce gelerek yerleşen ve burada bir okulda beden eğitim öğretmenliği yapan Oliver Nicholas, aynı okulda çalıştığı Eda Topçu ile tanıştı. İkilinin arkadaşlığı aşka dönüşürken çift evlenme kararı aldı. Bu kararın resmiyete geçebilmesi için genç kadın sevgilisinin Müslüman olmasını istedi. Fethiye'de tatil yaptıkları sırada Oliver Nicholas, sevgilisinin isteğini yerine getirme kararı aldı. Nişanlısı Eda Topçu ile Fethiye Müftülüğü'ne gelen Fransız Oliver Nicholas için Fethiye Müftülüğü'nde ihtida töreni düzenlendi. Oyuk Camii İmamı Recep Kırcı'nın okuduğu Kuran'ı Kerim'in ardından kelime-i şehadet getiren Olivier Nicholas, 'Emre' adını aldı. Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu, İslamiyet hakkında bilgi verdiği Nicholas'a Kur'an-ı Kerim hediye etti.

Tören sonrasında açıklama yapan Emre Nicholas, kız arkadaşı sayesinde İslamiyet ile tanıştığını ve kendi isteğiyle Müslüman olduğunu söyledi.

İstanbul'da 17 Ağustos'ta evleneceklerini kaydeden Eda Topçu da sevgilisinin isteğini kırmayarak Müslüman olduğu için mutlu olduğunu açıkladı. Emre'ye sürekli olarak Allah'ın varlığı ve İslamiyet hakkında bilgiler verdiğini belirten Topçu, "Kendisi Fransızca bir Kur'an-ı Kerim alarak okudu. Kur'an-ı Kerim'den etkilendiğini, Müslümanlığı seçmek istediğini söyledi. Bunu da tatil için geldiğimiz Fethiye'de yaptık. Çok mutluyuz." dedi. CİHAN

Etiketler :
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500