Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okumu Yarışması

TRT 1 televizyonu yalnızca yurt içinden seçilecek 15 yaş üstü erkek yarışmacıların katılımıyla Ramazan ayı boyunca “Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması” düzenleyecektir.

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okumu Yarışması

TRT 1 televizyonu yalnızca yurt içinden seçilecek 15 yaş üstü erkek yarışmacıların katılımıyla Ramazan ayı boyunca “Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması” düzenleyecektir.

Özellikle Kur'an kurslarımızda eğitim gören öğrencilerimizden ya da çevrenizdeki tanıdıklarınızdan belirtilen şartları taşıyan Kur'an-ı Kerim'i güzel okuma becerisini haiz kişileri yarışmaya katılmaları hususunda teşvik etmeniz ve katılımlarını sağlamanız Kur'an kurslarımızın tanıtımı ve Kur'an eğitimine ilginin artmasına olumlu katkı sağlayacaktır.

Başvuru Kuralları;
1. Yarışmamız yalnızca yurt içinden yarışmacıların katılımına açıktır.
2. Yarışmacılar tek başına yahut ikili ya da grup halinde başvuru yapabilir. (Yarışmanın konusu olmasa da yarışmacıların, Kur’an-ı Kerim’e dair “hafızlık, ilahi okuma” gibi her türlü özel yeteneği, yarışma haricinde değerlendirilecektir.)
3. Başvurunun tamamlanması için adayların web sayfasındaki formu eksiksiz olarak doldurduktan sonra, whatsapp üzerinden talep edilen videoyu göndermeleri gerekmektedir. (Yarışmacılar, whatsapp üzerinden gönderdikleri başvuru videolarının TRT tarafından tüm mecralarda kullanılmasını kabul etmiş sayılır.)
4. Başvurular, Diyanet İşleri Başkanlığı ve TRT tarafından görevlendirilecek olan değerlendirme komisyonunca incelenecektir.
5. Yapılan değerlendirme sonucu, yarışmacı olarak belirlenen adaylarla iletişime geçilerek, çekim tarihleri bildirilecek ve adaylar bu tarihlerde TRT İstanbul Stüdyolarına davet edilecektir. (Tüm yarışmacılarımızın TRT Stüdyolarına ulaşımı ve İstanbul dışından katılacak olan yarışmacıların konaklaması TRT tarafından karşılanacaktır.)

Başvurusu Kabul Edilen Adaylar İçin Sürecin İlerleyişine Dair Bilgiler;
1. Yarışmacılarımızın performansı, alanında uzman jüri üyelerince ve stüdyodaki seyircilerce değerlendirilecek ve puanlanacaktır.
2. O bölümün en yüksek puanını alan yarışmacı, günün birincisi olacaktır.
3. Gün birincisi olan yarışmacılar hafta finalinde yarışmaya hak kazanacaktır.
4. Hafta finalinde birinci olan yarışmacılarsa finalde yarışma hakkı kazanacaktır. (Jüri üyelerinin çok başarılı bulduğu birer yarışmacıyı doğrudan finale taşıma yetkisi mevcut olacaktır.)
5. Final bölümü, Kadir Gecesi’nde (21 Haziran 2017 tarihinde) canlı olarak ekrana gelecektir. Yarışmanın birincisi, ikincisi ve üçüncüsü, jüri üyeleri, stüdyodaki seyirciler ve ekran başındaki izleyicilerin değerlendirmesiyle belirlenecektir.

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler : kuran yarışması ramazan ayı diyanet işleri başkanlığı kadir gecesi trt 1 televizyonu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ayşe Nesrin Kopan     2017-06-02 Ruha ilaç olan böylesine güzel yararlı bir yarışma programı hazırladığınız için siz trt 1 yayın ekibine teşekkür ederim. Sizlerden allah razı olsun. Programızına seyirci olarak katılmak isterim bunu nasıl yapabilirim? Ve sayın kıymetli hocalarımın affına sığınarak kafamı kurcalayan 2 soruyu sormak istiyorum 1) kuranı kerim okunurken iki ayet arasında neden duraksayarak okunur? 2) kadınlar neden kuranı kerimi güzel okuma yarışmasına katılamıyorlar? İlginize teşekkür eder saygılarımı sunarım.