Site Sol Dik Reklam (DHBT)
19 Temmuz 2017, Çarşamba 12:00 | 846 kez okundu | A+ | A-

Kanayan Yaramız Mescid-i Aksa

Diva-Sen Genel Başkan Mustafa Çopursuz, Mescid-i Aksa'da yaşanan olaylarla ilgili olarak "Kanayan Yaramız Mescid-i Aksa" başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

Kanayan Yaramız Mescid-i Aksa

Hz. Muhammed (S.A.V)'in “Yalnız üç mescide ziyaret için gidilir: Mescid-i Harâm, Mescid-i Aksâ ve benim bu mescidim (yâni Mescid-i Nebî).” buyurarak methettiği Mescid-i Aksâ,  Müslümanların ilk kıblesi  aynı zamanda bir çok Peygamber efendilerimizin ömrünün geçtiği, bir kısmının da içerisinde metfun bulunduğu  ve ufuk insan Hz.Muhammed Mustafa  (S.A.V))'in İsra ve Mirac hadisesinin  ayet-i kerimelerde anlatıldığı kutsal mekan  Mescid-i Aksa.

Hepimizin de malümu üzere  bu kutsal mekan çok zamandan beri siyonist rejimin ve avanelerinin necis ayakları altında inim inim inlemektedir. Geçmişten günümüze ve bundan sonra da tüm müslümanların hayallerini süsleyen Mescid-i Aksa'nın içerisinde bulunduğu ahval inananlar olarak şüphesiz uykularımızı kaçırmakta ve ruhumuzu daraltmaktadır.  Çünkü müslümanlar için mescid-i aksa tarihî yapı olmasından öte manevî yönü itibariyle islâm dinî mensuplarının en önemli kutsallarındandır.

Ancak dünya müslümanlarının üzerinde durması ve düşünmesi gereken asıl  konunun kutsal emanetlerin neden esaret altında olmasıdır. Zira dünyevi beklenti ve ihtiraslarla elden çıkarılmış o kadar değerlerimiz var ki, bunlardan birisi de Mescid-i Aksadır.

Esasen Allah Teala tüm inananlara hitaben yapmış olduğu ikaz ve uyarısında güç ve kuvvetin dağılıp gitmemesi için Allah'ın İpine sımsıkı sarılması gerektiğini bildirmiş olmasına rağmen bu ikaz ve uyarıya kulak verilmediğinden  müslümanlar gücünü yitirmiş, davalarını unutmuş, dünya perestlikleri ön planda tutulmuştur.  Müslümanların bulunduğu topraklar adeta zulme, şiddete ve çatışmalara teslim olmuş, kan gölüne çevrilmiştir. Bir zamanların en güçlü ve müşfik gücüne sahip olan inananlar şimdilerde param parça olmuş durumda. Bütün bunlara nazaran  kutsal emanetlere sahip çıkan tek ülke ve millet, Anadolu topraklarında yaşayan Müslüman Türk  Milletidir.

Emperyalist ve siyonistlerin İslam coğrafyasında müslümanlar arasına  yaymış olduğu mezhepsel anlayışlarla dini bütün olmayan  insanlar dinin özünden uzaklaşılmış, süreç içerisinde daha nice akımlar cereyan ettirilmiş ve İslam dininin özünden olmayan sapık görüşlerle din birliği param parça edilmiştir. Peygamber (as)' hadis-i şerifleri çarptırılmış ve ilahi kitap Kur'an-ı Kerim yaşanılan kitap olmaktan çıkartılmıştır. Ancak mümin olanların kardeş olabileceği gerçeği müslümanlara unutturulmuş ve kardeşliğin değer yargıları ya siyasete ya da dünya menfaatine endekslenmiştir.

Bazı insanlar cahiliye döneminde taştan, topraktan, ağaçtan ve helvadan yapmış oldukları putlara taptıkları gibi günümüzde de  malları, mülkleri, vb çoğunluklarıyla övünerek diğerleri üzerine  baskı kurarak kendilerini her alanda güçlü hissetmişlerdir. Bu tür inanışa sahip olan insanlar ırk ve lisanlarıyla övünür hale gelmişler, dönemsel fraksiyonlar uğruna Allah Tealanın kanunlarını elllerinin tersiyle itmişlerdir. Siyonistlerin kurdurduğu ve kendilerini İslâm gücü olarak tanıtan bedhahlar dini ritüele sahip ne kadar değer var ise hepsini yerle bir etmişlerdir. Hatta bir kısım çevreler de o kadar ileriye gitmişlerdir ki dünyevi oluşumlarda kendileriyle aynı çizgide olmayanlara yaşama hakkı tanımamışlar ve ellerinde gelse bir kaşık suda boğacak duruma gelmişlerdir.

Öyleyse islam dini mensubu olanların üzerinde durması gereken en önemli konulardan birisi de kardeşlik ruhunu ortadan kaldıran dünya görüşlerinin belirleyici unsur olmaktan çıkarılmasıdır. Elhak gelinen nokta itibariyle, Mescid-i Aksanın namusları ve sahip çıkmada öncelikleri olduğunu söyleyen grupların anlayış ve tasarruflarını gözden geçirmelerinde fayda olacağına inanıyorum. Hamasi söylem ve tribünlere oynamakla ne İsrail'i hedefinden uzaklaştırabilir ne de Mescid-i Aksayı esaretten kurtarabilirsiniz.
Hiç kimse kimseyi oyalamasın ve kandırmasın.

Ancak inanıyorsanız ve davanızda samimi iseniz düşmanlarınızı kutsallarınıza tecavüzden men edebilirsiniz.

Mustafa ÇOPURSUZ
Diva-Sen Genel Başkanı

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

SON DAKİKA HABERLERİ

Anket
Diyanet İşleri Başkanı kim olmalı?

yukarı çık