Site Sol Dik Reklam (DHBT)
05 Ekim 2017, Perşembe 23:57 | 1207 kez okundu | A+ | A-

Haydar Bekiroğlu'nu Yakından Tanıyalım

Diyanet'te Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanı olarak görev yapmakta olan Haydar Bekiroğlu, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne vekaleten atandı.

Haydar Bekiroğlu'nu Yakından Tanıyalım

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü koltuğunu, yönetim alanında tecrübeli olan daire başkanına teslim etti. Diyanet İşleri Başkanlığı Malzeme Yönetimi ve Satın Alma Daire Başkanı Haydar Bekiroğlu, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne vekaleten atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde İmam-Hatip, İhtisas Merkezi Eğitim Görevliliği, Müfettiş Yardımcılığı, Müfettiş ve Daire Başkanı olarak görev yapan Haydar Bekiroğlu'nu daha yakından tanıyalım.

Haydar Bekiroğlu Kimdir?

1977 yılında Elazığ’da doğdu. Eğitim ve görev sebebiyle Elazığ, Bingöl, Malatya, Rize, İstanbul ve Kayseri’de ikamet ettikten sonra halen Ankara’da yaşamını sürdürmektedir.

Temel İslam İlimleri alanında ilmi ve akademik gelişiminin yanı sıra, 2006 yılından beri üstlendiği idari görevler sırasında idareyi geliştirme ve denetim ilkeleri alanında çalışmalar yapmış ve bu alanlarda tecrübe edinmiştir. Tefsir alanında sürdürdüğü doktora çalışmasıyla birlikte, çağdaş yönetim anlayışları ile İslam’ın yönetime dair kuramları arasında karşılaştırma yapmaya çalışmıştır.

Kur’an’ın bu konudaki ilkelerini ahlak ve siyaset felsefesiyle irtibatlı şekilde inceleyerek yönetimin varoluşsal değerinin toplum ve birey hayatındaki etkilerini incelemiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Bekiroğlu, iyi seviyede Arapça ve İngilizce bilmektedir.

İLMİ / AKADEMİK KARİYERİ;

Özel Eğitim:
Geleneksel Medrese Usulüyle Arapça ve İslami İlimler Tahsili, 1988-1993.
İstanbul Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi İhtisas Eğitimi, 2000-2003.

• Yüksek Lisans Tezi:
Ebu’l-Kasım el-Kuşeyrî ve Letâifu’l-İşârât
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi - Rize İlahiyat Fakültesi

• Doktora Tezi:
“Kur’an’da Yönetim Ahlakı” (yazım aşamasında)
Marmara Üniversitesi - İlahiyat Fakültesi

Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

yukarı çık