Göreve İade Edilen Diyanet Personeli Listesi

29 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 688 sayılı KHK ile, kamu görevinden ihraç edilen 76 Diyanet İşleri Başkanlığı personeli görevine iade edildi.

Göreve İade Edilen Diyanet Personeli Listesi

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kamuda başlayan FETÖ temizliği esnasında yapılan yanlışlar, çıkarılan KHK'lar ile telafi edilmeye çalışılıyor. Kamu görevinden ihraç edilenlerin itirazları değerlendirmeye alınıyor ve haksızlığıa maruz kalanların görevlerine tekrar iadesi sağlanıyor.

Diğer kurumların yanı sıra, bugüne kadar Diyanet İşleri Başkanlığında 100'ün üzerinde kişi ihraç edildiği halde görevine iade edildi. Bu da gösteriyor ki, birçok hata yapılmış ve çok sayıda kişi mağdur edilmiştir. Ancak, kurumları yanlış bilgilendirerek, asılsız ihbarlarla insanların onurları ve şahsiyetleri ile oynayan kanı bozukların en ağır şekilde cezalandırılması, mağdur edilenlerin gönüllerine bir nebze olsun su serpecektir.

29 Mart 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayınlanan 688 sayılı KHK ile, kamu görevinden ihraç edilen 76 Diyanet İşleri Başkanlığı personeli görevine iade edildi. Görevine iade edilen personelin isim listesi aşağıda verilmiştir. Haksız yere görevinden ihraç edilerek büyük sıkıntılara uğrayan bu kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah (c.c.), vatanımızı ve milletimizi hainlerden ve içinde bulunduğumuz ortamı fırsata çevirmek isteyen kanı bozuk iftiracılardan muhafaza eylesin.. (Âmin)

Etiketler : göreve dönen imamlar diyanet personeli iade edilen imamlar kamu görevi resmi gazete
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500