Site Sol Dik Reklam (DHBT)
02 Mayıs 2017, Salı 12:32 | 1114 kez okundu | A+ | A-

Bu Konfederasyon Çalışanların Umudu Olacak

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) 29 - 30 Nisan 2017 tarihinde 2. Olağanüstü kongresini konfederasyon genel merkez binasında yaptı.

Bu Konfederasyon Çalışanların Umudu Olacak

Demokratik Sendikalar Konfederasyonu (DESK) 29 - 30 Nisan 2017 tarihinde 2. Olağanüstü kongresini konfederasyon genel merkez binasında yaptı.

Kongreye Din-Bir-Sen, Dem. Toç Sen, Anadolu Sağlık Sen ve Ofis Bir Sen yönetim kurulu üyeleriyle delegeler katıldı. Tek listeyle gidilen kongrede Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir, sendikaların ortak adayı olarak Genel Başkan seçildi. Genel Kurulun talebi ile Demokratik Sendikalar Konfederasyonunun ismi Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonu (Çalışan-Sen) olarak değiştirildi.

Din-Bir-Sen Genel Başkanı Yusuf Özdemir delegelere teşekkür ederek “Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonu iş hayatında varlığını göstermek mecburiyetindedir” diyerek şunları söyledi:”İş hayatından önemli isimlerle yaptığımız istişareler neticesinde elde edilen fikir, düşünce ve görüşler sendikalarımızın yönetim kurullarında geniş çaplı ele alınarak değerlendirildi. Konfederasyonumuz önemli bir misyon yüklendi. Bu nedenle başarılı olmak ve iş dünyasının ve üyelerimizin beklentilerine cevap vermek zorundayız. İş hayatının olumsuzluklarını göremeyen ve susan konfederasyon olmayacağız. Sosyal hayatın her alanında olacağız. Çünkü çalışanlarımızın mesleki, sosyal ve ekonomik sıkıntılarını çözecek, projeler üretip Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına sunacak konfederasyon yok. Bunu biz yapacağız. Yeni Türkiye’nin demokratikleşme sürecine katkıda bulunacağız. Çalışanların, hem iş dünyasında hem de sosyal hayatın diğer alanlarında adaletli ve adil, huzurlu, mutlu ve iş güvencesiyle geleceğinden emin olarak yer almaları için çalışacağız.

Tarımda, sağlıkta, devlet bürolarında, enerjide, eğitimde ve diyanette çalışanların mesleki sorunlarını çok iyi biliyor ve yakından takip ediyoruz. Bu sorunların çözülmesi için bugüne kadar Sayın Genel Başkanlar pek çok öneri sundular. Basın açıklamalarıyla sorunları gündeme taşıdılar. Ancak icraatları görülmedi. Bundan sonra konfederasyona bağlı sendikaların icraatları görülecek. İlgili Bakanlıklarla işbirliği halinde olacağız. Konfederasyon olarak sorunların çözülmesi için her şeyi yapacağız.

Birlik ve dayanışmayla sorunların çözülmesi için projeler üretmek önceliğimiz olacaktır. Hepimiz sahada olacağız. Mesleki, sosyal ve ekonomik sıkıntıların neden olduğu olumsuzluklara çözüm üreteceğiz. İş dünyası çözüm bekleyen sorunlarla dolu. Ancak sendikalar konuşmaktan başka icraatta bulunmuyor. Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonu lâf değil, iş üretecek. Konuşan değil, çalışan konfederasyon olacak.”

Çalışanlar Birliği Sendikalar Konfederasyonu (Çalışan-Sen) Yönetim Kurulu

  1. Genel Başkan Yusuf ÖZDEMİR
  2. Genel Başkan Vekili: Menderes ATEŞ
  3. Genel Teşkilat Sekreteri: Mevlüt YILDIZ
  4. Genel Mali İşler Sekreteri: Dr. Hayati OYANIK
  5. Genel Basın ve İletişim Sekreteri: Necip TAŞKIN
  6. Genel Mevzuat ve Toplu Sözleşme Sekreteri: Mehmet ÇELİK
  7. Genel Hukuk ve Mevzuat Sekreteri: Murat AYTAÇ
  8. Genel Eğitim ve Sosyal Çalışma Sekreteri: Veli EKİN
  9. Genel Strateji ve Dış İlişkiler Sekreteri: Ali BİTİM
Editör: Mihrap Haber
Yorum Yazın
CAPTCHA security code
yükleniyor

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Anket
Diyanet İşleri Başkanı kim olmalı?

yukarı çık